Bransoletka Mitycznych Drzew Edenu Marii Bucardi – Kamień Mocy Morganit – jej imię to Morgana, siła i moc serca, boskość, magia. Poznaj jej działanie…

Kamień Mocy Morganit, bransoletka, Maria bucardi

Bransoletka Mitycznych Drzew Edenu Marii Bucardi
Kamień Mocy Morganit
imię Morgana
elementy srebrne 925 pozłacane 24 karatowym złotem
Numerologia 3 jak jej złote elementy,  13 razy 2 morganity, plus 1
Symbol kwiatu lotosu
Elegancka i pełna mocy!

Różowe energie, Czystość, Wysokie Wibracje oraz moc miłości. Niezwykła wibracja naturalnego morganitu i srebra ze złotem. Magia urody i upiększenia skóry.

Bransoletka jest bardzo efektowna – chroń ją przed dotykiem innych osób!

Morganit kamień mocy, bransoletka mitycznych drzew edenu, Maria Bucardi

Jeden z najbardziej magicznych Kamieni Mocy Morganit, czyli energia Morgany, Morgana Le Fay / La Fey, Morgaine, Morgain, Fata Morgana…

Margana – potężna czarodziejka o wielkiej mocy w legendach Arturiańskich

Morganit kamień mocy, bransoletka mitycznych drzew edenu, Maria Bucardi

Kamień Mocy Morganit

Morganit jest kamieniem odpowiedzialnym za naszą ochronę duchową, a także bezpieczeństwo i równowagę emocjonalną. Jego delikatna barwa łagodnie oddziałuje na najbardziej subtelne obszary naszego duchowego i emocjonalnego życia. Przede wszystkich chroni przed złym wpływem bądź nieżyczliwymi intencjami innych oraz nieszczęśliwymi czy pechowymi wydarzeniami. Mając wewnętrzną ochronę stajemy się bardziej pewni siebie, odważni i odporni na przeciwności losu.

Nie boimy się już podejmować ryzyka podczas realizacji śmiałych pomysłów. Nosząc biżuterię z Morganitem coraz częściej znajdujemy się w sprzyjających sytuacjach i wśród przyjaźnie nastawionych do nas ludzi, co daje nam możliwość duchowego i intelektualnego rozwoju.

Morganit kamień mocy, bransoletka mitycznych drzew edenu, Maria Bucardi


Morganit wg medycyny niekonwencjonalnej:

•    Wspiera i chroni system immunologiczny (odporność na choroby).
•    Łagodzi niepokój wewnętrzny, stres, nerwowość.
•    Łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi.
•    Ułatwia dojście do stanu medytacji, niwelując gonitwę myśli.

Morganit kamień mocy, bransoletka mitycznych drzew edenu, Maria Bucardi

Morganit jest kamieniem wibracji boskiej miłości, otwiera serce na głębokim poziomie, aby człowiek zdawał sobie sprawę ile miłości jest dostępne dla niego we wszechświecie. Morganit uwalnia od dawnego bólu i smutku, przynosi ulgę jakby został zdjęty kamień z serca, napełnia aurę światłem. Morganit daje zrozumienie, że niektóre sytuacje związane z bólem i traumą były konieczne dla naszego rozwoju, mimo że nie wybralibyśmy ich w sposób świadomy. Ten kamień przybliża do harmonii boskiego planu, pomaga poddać się okolicznościom i zaakceptować je z ufnością i wiarą.

Noszenie morganitu jako amulet przynosi poczucie spokoju, radości i wewnętrznej siły; wzrasta pewność siebie i moc osobista. Człowiek ma poczucie, że jest przekaźnikiem miłości dla innych i jest ważny dla świata. Morganit jest doskonałym kamieniem na ostateczne zakończenie związku z przeszłości, takiego który nie dawał szczęścia albo gdy jest poczucie że jakaś sprawa jest nie rozwiązana. Jeśli szuka się nowej miłości, morganit pomaga odnaleźć wzorce z przeszłości które przeszkadzają i uwolnić się od nich raz na zawsze.

Morganit kamień mocy, bransoletka mitycznych drzew edenu, Maria Bucardi

Morganit jest kamieniem uniwersalnej miłości, obfitości emocjonalnej.

Związany przede wszystkim z czakrą serca, którą aktywuje i chroni!

Pomaga we wszystkich dziedzinach związanych z sercem i miłością. To energia boskiej miłości. Dodaje cierpliwości i zrozumienia dla drugiej osoby, co jest tak bardzo ważne w tych czasach, gdy na codzień nasza cierpliwość i akceptacja wystawione są na ciężką próbę. 

Jest to więc kamień bardzo pomocny we wszystkich relacjach, tych bliskich i z obcymi osobami.

Z nim łatwiej połączyć się ze światem Aniołów Światła i Istotami Światła.

Podnosi trudy dnia codziennego i zmartwienia. Dodaje lekkości!

Przez wielu uważany za jeden z najwyższej wibrujących kamieni…

Morganit kamień mocy, bransoletka mitycznych drzew edenu, Maria Bucardi

Numerologia

3 jak jej złote elementy,  13  razy 2 morganity, plus 1

Kluczowe znaczenie liczby 1

Indywidualność, niepowtarzalność, wolna wola, Ja, tworzenie swojego życia zgodnie z własną wizją, szybkość, lecz powierzchowność.

Kluczowe znaczenie liczby 3

Siła, dynamika, poszerzanie, wolność, praca, aktywność, myślenie logiczne, działanie pod wpływem umysłu. Przesłanie, by robić nowe rzeczy, do których nas ciągnie. Liczba bardziej męska.

13 to koniec i Nowy Początek

bransoletki, Maria bucardi

Morganit to pierwszy od lewej na tym zdjęciu, koraliki mają różne różne kolory morganitu mieniąc się różnymi wibracjami światła.

bransoletki, Maria bucardi

Symbol kwiatu lotosu – czystość, rozkwit, oświecenie

Kwiat lotosu jest uważany w wielu różnych kulturach, zwłaszcza w religiach wschodnich, jako symbol czystości, oświecenia, samoregeneracji i odrodzenia. Transformacja i płodność, kreatywność. Jego cechy są doskonałą analogią do kondycji człowieka: nawet gdy jego korzenie znajdują się w najbrudniejszych wodach, Lotos wydaje najpiękniejszy kwiat.

bransoletki, Maria bucardi

Elementy srebrne 925, pozłacane 24 karatowym złotem

Srebro to podświadomość, a złoto świadomość. Razem wpływają pozytywnie na obydwa aspekty.

Margana

Często powiązana z różnymi nadprzyrodzonymi postaciami kobiecymi z mitologii celtyckiej, kobieta mag, Morgan jest również nazywana Morgan „le Fay” (wróżka), co sugeruje nieziemskie pochodzenie jej postaci. Dopiero w późnośredniowiecznych przedstawieniach jest bardziej kojarzona ze złymi ambicjami i seksualną niemoralnością, jak większość kobiet w tych czasach 😉

Jej imię związane z wróżką łączono z jej ogromną wiedzą.

We wcześniejszych opowieściach o historii arturiańskiej Morgan może być postacią o wiele bardziej życzliwą. W Vita Merlini autorstwa Geoffreya z Monmouth, skomponowanej w XII wieku, Morgan jest opisana jako najpiękniejsza z dziewięciu sióstr rządzących Avalonem – Wyspą Szczęścia. Ma również moc uzdrawiania, potrafi zmieniać kształt i latać. Po tym, jak Artur zostaje ranny w bitwie pod Camlan, zostaje przyprowadzony do niej w celu uzdrowienia. Daleka od planowania jego upadku, obiecuje, że może go uzdrowić.

Często powiązana z różnymi nadprzyrodzonymi postaciami kobiecymi z mitologii celtyckiej, Morgan jest również nazywana Morgan „le Fay” (wróżka), co sugeruje nieziemskie pochodzenie jej postaci. Jednak w późnośredniowiecznych przedstawieniach jest bardziej kojarzona ze złem.

Kobieta i czary

Dlaczego nastąpiła zmiana w przedstawieniu Morgan le Fey? W późnym średniowieczu magia coraz bardziej kojarzyła się z czarami i diabłem. Ale Merlin bywa traktowany życzliwie – mimo że czasami jest opisywany jako syn demona – ponieważ jest powszechnie postrzegany jako obrońca Artura i jest kimś, kto używa swoich magicznych mocy, by pomóc Camelotowi. Jest oczywiście także mężczyzną. Tymczasem Morgan zostaje skazana za bycie kobietą, która szuka dla siebie magicznej i politycznej władzy.


Dopiero w późniejszych czasach Morgan le Fay przedstawiana jako wiedźma i kusicielka.


Jednak nawet w Malory pozostają ślady jej dawnego, bardziej życzliwego charakteru. Po tym, jak Artur zostaje śmiertelnie ranny w walce ze swoim nieślubnym synem Mordredem, jest jedną z tajemniczych kobiet, które zabierają go do Avalonu po uzdrowienie. W ten sposób postać Morgan okazuje się o wiele bardziej złożona, niż się początkowo wydaje.

Nowsze przedstawienia Morgana, zwłaszcza w literaturze, próbowały przekazać część tej złożoności. W swojej książce Mists of Avalon Marion Zimmer Bradley przedstawia Morganę jako obrończynię starej pogańskiej religii Wielkiej Brytanii przed wkroczeniem chrześcijaństwa. Choć próbuje obalić Artura, to przede wszystkim chroni w ten sposób życia.

Jednak w większości przedstawień w filmie i telewizji Morgan nadal jest czarnym charakterem. W Merlinie BBC, Morgana zaczyna jako przyjaciółka Artura, Gwen i Merlina, ale w końcu ich zdradza. Morgana otrzymuje wiarygodne powody, dla których zmieniła zdanie: nie tylko ma magiczne moce w Camelocie rządzonym przez Uthera – króla, który potępia praktykujących magię – ale także odkrywa, że jest jego nieślubną córką i że nie ma zamiaru uznać ją. Ale gdy serial dobiega końca, wydaje się, że niegdyś złożona postać była motywowana wyłącznie nienawiścią i chciwością – i staje się czarnym charakterem pantomimy ubraną na czarno. Jej budzące się magiczne moce i pragnienie panowania nad Camelotem prowadzą do jej moralnego upadku.

Artur też nie był świętym…

Pomimo reputacji Artura jako szlachetnego wojownika i sprawiedliwego króla, jego legenda jest pełna niejasności moralnych od momentu jego poczęcia. Ojciec Artura, Uther Pendragon, pragnie Igriany – niedostępnej żony księcia Kornwalii – więc Merlin aranżuje, by odwiedził ją potajemnie, magicznie przebrany za jej męża. Ten akt oszustwa i zdrady skutkuje narodzinami Artura.

Artur, który sam nie jest świętym, ma nieślubne dziecko – produkt kazirodczego związku ze swoją przyrodnią siostrą Morgause (w niektórych wersjach legendy jest to Morgan, ale często łączy się je ze sobą, zwłaszcza w bardziej nowoczesnych opowiadania). Dowiedziawszy się o narodzinach dziecka Mordred (i o tym, że jest ono przeznaczone na jego upadek), próbuje zniszczyć swojego syna, nakazując śmierć wszystkim dzieciom urodzonym tego dnia. Najlepszy rycerz Artura, Lancelot, ma romans z żoną Artura, Ginewrą. Jednak wśród tego katalogu sprzedajności i zdrady to właśnie Morgan jest zwykle napiętnowana jako czarny charakter.

Historia króla Artura była opowiadana wiele razy i nie ma powodu sądzić, że te historie kiedykolwiek stracą kontrolę nad popularną wyobraźnią. Każde opowiadanie tej historii jest inne, ale przez większość historii Morgan le Fay była jedną z najpotężniejszych postaci kobiecych.

Jednak coraz częściej jest postrzegana nie tylko jako nadużywająca swojej władzy, ale także jako głodna większej władzy – co czyni ją jednym z największych złych w historii, ponieważ nie popiera Artura i jego Camelot. Ale dlaczego mamy zakładać, że Camelot Artura zasługuje na jej wsparcie? Czy w XXI wieku kobietę należy uważać za złą, ponieważ pragnie władzy dla siebie?

Źródło, część https://theconversation.com/morgan-le-fay-how-arthurian-legend-turned-a-powerful-woman-from-healer-to-villain-109928

Morganit kamień mocy, bransoletka mitycznych drzew edenu, Maria Bucardi
kamienie mocy, Maria Bucardi

www.mariabucardi.pl

Akademia Omen Sententia: https://akademia-omen-sententia.pl 

Blog: https://bucardimaria.com 

Posadź drzewo: https://onosemina.org/

Bezpłatny sklep: https://bucardi.pl

Zwierzęta Mocy: https://zwierzetamocy.org

 Karty Online- https://bucardimaria.com/rozloz-karty-i-wybierz-karte-na-ten-moment/

 Karty Online Zwierzęta Mocy – https://bucardimaria.com/2021/02/11/poznaj-twoje-aktualne-zwierze-mocy-orakel-marii-bucardi/

Wszystkie Wykłady Marii Bucardi znajdziesz rуwnież tutaj: https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/

 Świece intencyjne, termin u Marii Bucardi (porada, jasnowidzenie), wykłady, słuchowiska, rytuały znajdziesz tutaj: https://mariabucardi.pl/

 Moje książki: https://mariabucardi.pl/pl/c/Ksiazki-Marii-Bucardi/37

 Mуj E- Mail: maria.bucardi@gmail.com

 Mуj Messanger: m.me/maria.bucardi

Twitter: https://twitter.com/mariabucardi

Pinterest: https://www.pinterest.pt/mariabucardi/

Instagram: https://www.instagram.com/mariabucardi/

 Facebook: https://www.facebook.com/Rytualy.Magia.Jasnowidzenie

Moja Grupy Facebook: https://www.facebook.com/groups/maria.bucardi

https://www.facebook.com/groups/magiabogactwa/

https://www.facebook.com/groups/jakbycprawdziwakobieta

Blog Medytacje dla Ziemi: https://rytualydlaziemi.org/

 Zwierzęta Mocy: https://zwierzetamocy.org/

Posadź drzewo: https://onosemina.org/

Youtube: https://www.youtube.com/user/MariaBucardi

https://www.youtube.com/c/MariaBucardiOmenSententia

Kim jest Maria Bucardi – https://bucardimaria.com/biografia-marii-bucardi/

„Nazywam się Maria Bucardi. Od kilkunastu lat prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. Ukończyłam studia wyższe uniwersyteckie (historia świata) ze specjalizacją pedagogiczną oraz studia podyplomowe (dziennikarstwo), plus trzeci kierunek (psychologia), jako wolna słuchaczka. Posiadam przygotowanie pedagogiczne do nauczania na każdym poziomie, w tym na akademickim poziomie uniwersyteckim. Jestem autorką kilkunastu książek, setek artykułуw i tysięcy filmуw z zakresu rozwoju duchowego i osobistego, motywacji, inspiracji, szeroko pojętej duchowości, magii i rytualistyki, Lenormand, tarota, minerałуw, liczb (numerologii), psychosomatyki, żywiołуw, Aniołуw, magii, talentуw wyższych i weganizmu. Jako osoba zaufania publicznego zrzeszam kilkadziesiąt tysięcy Fanуw w mediach społecznościowych. Moje książki, wykłady, audiobooki sprzedały się w języku polskim w kilkuset tysiącach egzemplarzy. Na moim blogu: http://www.bucardimaria.com jest prawie 10 milionуw odwiedzających…..” (fragment)

Moje Strony na Facebook:

Magiczny Świat: https://www.facebook.com/Magiczny-%C5%9Awiat-1020033218030107

Jak rozmawiać z Aniołami: https://www.facebook.com/jakrozmawiaczaniolami

Jak aktywować dobre energie: https://www.facebook.com/Jak.aktywowac.dobre.energie

Rytuał Miłosny: https://www.facebook.com/rytual.milosny

Rytuały dla Ziemi: https://www.facebook.com/rytualy.dla.matki.ziemi

W zielonych oczach wiedźmy: https://www.facebook.com/W-zielonych-oczach-wiedzmy-1593002090919568

Jak być prawdziwą kobietą? https://www.facebook.com/Jak-by%C4%87-prawdziw%C4%85-kobiet%C4%85-116288133835159/

Magia bogactwa. Rytuały i zaklęcia na bogactwo i obfitość https://www.facebook.com/MagiaBogactwa/

OnoSemina.org https://www.facebook.com/OnoSeminaorg-286463958923366/

Opublikowane przez Malvina Dunder

Travel, adventures & mindful living... with love to Earth♡

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: