Talizman Dwóch Smoków – działanie, właściwości i znaczenie – żywioły, metale, kolory, smok

Talizman-dwoch-smokow-Maria-Bucardi

Amulet Dwóch Smoków

Miłości, harmonii, szczęścia i spokoju

Cudowny i magiczny amulet harmonii, ochrony, spokoju, szczęścia i spełnienia w miłości. Jest tak wyjątkowy, że trudno go opisać w kilku słowach. Dwa smoki w miłosnym uścisku, wzmocnione siłą żywiołów i magicznego białego pentagramu. Ten amulet zapewnia harmonię w każdej dziedzinie życia. 

Jest wykonany z najczystszej cyny, posrebrzany i pozłacany. W środku pentagramu znajduje się kryształ Swarovskiego. 

Znaczenie Talizmanu

Harmonia żywiołów

Pentagram biały oznacza harmonię 5 żywiołów: powietrza, ognia, wody, ziemi i królującego eteru, czyli boskiego ducha, który przenika wszystko.

Kolor niebieski (kryształek na środku) czystych i spokojnych wód, słonecznego nieba to kreatywność, mistrzostwo komunikacji, prawda, ochrona, duchowość w połączeniu z umysł, niegdyś symbolizował Mityczną Atlantydę. 

Amulet wykonany jest z najczystszej cyny – łączonej z boską planetą Jowisz / Jupiter mądrości wyższej, zwycięstwa, światła, ekspansji, szczęścia. Cyna od wieków wykorzystywana była w amuletach mających przyciągać pieniądze i dobre okazje. 

Posrebrzany – księżyc, podświadomość, aspekt żeński, oczyszczenie, wyciszenie, wycofanie, obserwacja, cierpliwość, wytrwałość, zdolności wyższe, uczucia.

Pozłacany – słońce, świadomość, aspekt męski, działanie, odwaga, asertywność, bezpośredniość, akcja, optymizm, sukces, tryumf światła.

Dwa smoki w miłosnym uścisku – aspekt męski i żeński w idealnej harmonii. Oznacza miłość, połączenie pary w miłości – najpotężniejszej sile Wszechświata. To dotyczy pary mężczyzny i kobiety, czyli związku, a także pojedynczej osoby. Jeśli te dwa przeciwstawne aspekty yin i yang połączone są w Tobie w jedności i harmonii – stajesz się istotą w pełni siły i mocy, możesz wszystko, możesz kreować ten świat materialny zgodnie z Twoją wizją i duszą, jesteś władcą / władczynią swojego życia, osobą samodzielną, niezależną. Połączenie przeciwieństw w Tobie jest jak mistyczna alchemia, która transformuje ołów w złoto.

maria-bucardi-zwierze-mocy-znaczenie-smok

Zajrzyj na www.zwierzetamocy.org

Istnieje pewna skandynawska legenda mówiąca o tym, że powróci ten, który dosiada smoka, ten ze smoczą krwią… Kiedy ten czas nastąpi? Może już jest…

To zapowiedź nadejścia zmiany wszystkiego…

Jeśli temat tych nadzwyczajnych istot Cię fascynuje – odsłuchaj “Czas z Marią Bucardi 26”: https://bucardimaria.com/czas-z-maria-bucardi-nr-26/

Wykład online na temat: wdzięczności, która otwiera każde drzwi, która aktywuje kanały przepływu bogactwa, dobra, tego, co najlepsze.Jak spotkać Twojego kryształowego smoka, który poprowadzi Cię do źródła i jak wykorzystać tę podróż, by poznać siebie i kim naprawdę jesteś. O energiach przed Równonocą i tym, co aktualnie ważne… Równonoc Mabon to najważniejszy czas do końca roku, przygotuj się na nasz rytuał, by móc wykorzystać to, co Wszechświat daje Ci do dyspozycji…

Wdzięczność, krystaliczne myśli, słowa, emocje to wysokie wibracje, które umożliwiają skontaktować się z energią smoka. Oczyść i otwórz swoje serce, zaproś do swojego życia światło, szczęście, spełnienie, miłość, bogactwo i to na co zasługujesz!

Smoki od tysiącleci fascynują ludzi, tak powstało wiele legend na ich temat… Najczęściej negatywnych, opowiadających kłamstwa oczerniające te niezwykłe istoty, które kiedyś były tutaj z nami. Odkryj jego prawdziwe znaczenie.

Talizman-dwoch-smokow-Maria-Bucardi

Smok, poznaj jego znaczenie i tajemnice…

Rozbudź w sobie ogromną energię smoka i panuj nad nią, wykorzystuj w dobrym celu. Nie pozwól, by zapanowała nad Tobą i zaprowadziła Cię w otchłań ognia… Pamiętaj, że jego siła jest wewnątrz, a nie na zewnątrz. Nie ulegaj więc obcym wpływom, ufaj sobie. 

Ze wszystkich zwierząt mocy totem smoka jest jednym z najpotężniejszych. Ma szeroki wachlarz właściwości i bardzo długą historię pełną tajemnic.

Smok uczy odpowiedzialności za duszę i honorowe życie. Związany z hartem ducha, odwagą i siłą.

Totem smoka wprowadza do twojego życia magię i równowagę.

Kiedy ten duchowy przewodnik pojawi się w twoim życiu, chce abyś skontaktował/a się z Twoją wyższą naturą. Smok prosi cię, abyś spojrzał/a na świat przez okno tajemnic i cudów…

Jego obecność zwraca uwagę na Twoją pierwotną siłę. 

Jest panem powietrza, ognia, wody i ziemi. To najpotężniejsza moc świata eteru.

Jeśli masz wystarczającą odwagę, smok może zostać Twoim potężnym sprzymierzeńcem, którego warto mieć po swojej stronie! Wtedy codzienne życie nabiera kolorów. Duch smoka zapewnia ci potężne i regenerujące właściwości, spokój. 

Cel smoczego przewodnika w Twoim życiu jest jasny. Oznacza transformację, której musisz dokonać w życiu.

Ta przemiana dotyczy sfery emocjonalnej i fizycznej. Może to być tak proste lub trudniejsze, jak zmiana pracy lub zmiana domu, nowy obraz siebie, zrealizowanie celu, zdobycie nowej wiedzy wyższej i wykorzystanie jej.

Ta zmiana może być intensywna, która wpływa na sedno twojego życia. W takim przypadku ważne jest, aby przywołać w sobie smoka, który poprowadzi Cię w trudnych chwilach.

Smok mówi, osiągnij swój prawdziwy potencjał! 

Do tego potrzebujesz wiedzy wyższej, wglądu i wysokich, czystych wibracji.

Obecność smoka w Twoim życiu oznacza bogactwo. Może to być związane ze wzrostem materialnego i duchowego bogactwa lub szczęścia. Wnosi do twojego życia prawdziwe bogactwo! Wskazówka – zajmij się tematem materializacji, manifestacji, sferą bogactwa i obfitości. Jeśli potrzebujesz pomocy, zajrzyj do wykładów online, są na dole strony.

Pojawią się pewne znaki! Bądź uważny / uważna, są bardzo podobne do znaków anielskich. Jeśli jeszcze ich nie znasz, możesz przeczytać o nich w ebooku, który jest dla Ciebie prezentem! “Jak rozmawiać z Aniołami” Marii Bucardi 
https://mailchi.mp/omen-sententia/anioly

Te znaki poprowadzą cię dalej na ścieżce światła i rozwoju.

Czy masz umiejętności smoka? Masz moc, by z łatwością pokonywać największe wyzwania? Jesteś w stanie robić rzeczy, które niektórzy uważają za onieśmielające i pokonywać przeszkody w ogromną odwagą.

Smok to potęga i moc, wielka siła, ogień wewnętrzny, spokój, mądrość, wiedza wyższa.

Czy zauważyłeś / zauważyłaś, że smoki w wielu legendach są spokojne, mądre i potężne? W spokoju leży siła. Ważne jest wyciszenie, wycofanie, zregenerowanie. Dzięki temu będziesz działać z mocą w odpowiednim momencie.

Znaj swoje słabości i ograniczenia, stronę cienia, aby oczyścić je i przetransformować boskim płomieniem, ciemność w światło. Nie trać energii na nieistotne sprawy, nie udowadniaj niczego innym. Masz moc, światło i misję, które musisz chronić. Jeśli pojawia się w Twoim życiu coś lub ktoś, kogo nie chcesz, poproś o ogień boskiej przemiany, który rozpuści wasze połączenie światłem.

Smok to również ostrzeżenie i nawołanie do tego, by się nie bać, a z odwagą, spokojem i mądrością pokonywać wszystkie przeciwności.

Przywołaj tego niesamowitego przewodnika, gdy pragniesz rozwinąć swoją mądrość, wiedzę (zwłaszcza z dawnych czasów), chcesz usunąć złe wpływy ze swojego życia, chcesz chronić to, co stworzyłeś, musisz emanować w sobie wielką mocą, zdobywać bogactwo i nim zarządzać, potrzebujesz rozwiązań problemów.

Wyrazić swoją silną i ognistą osobowość.

Uwolnił świetlistą moc, którą masz w sobie. 

Możesz dokonać wielkich rzeczy!

Możesz wyrazić swój pełen potencjał.

Ćwicz samokontrolę.

Może również oznaczać, by opanować swój gniew. Okazywanie złości wydaje się pomagać w osiągnięciu zamierzonego celu, jednak zawsze odbija się na Twojej sile fizycznej i emocjonalnej!

Odkryj swoje wewnętrzne skarby i bogactwo! Zgromadź je koniecznie, ponieważ to możesz zabrać w dalszą drogę. Z takim dobytkiem wszędzie osiągniesz sukces i z lekkością będziesz się poruszać, nic nie będzie Cię ograniczać. 

Ze Smokami wiąże się poczucie tajemnicy, która może być również tajemnicą Wyższych.

Potwór z Loch Ness jest w teorii smokiem wodnym i obrońcą jezior. Lokalne historie opowiadają również o wielkim smoku powietrznym, który wychodzi w święte dni do kamieni w całym regionie.

Energia smoka łączy się z energią kamieni leczniczych i mocy.

Smok przyciąga ludzi z inteligencją, godnością, zaraźliwym entuzjazmem i autorytetem. Smoki prowadzą takie osoby w kierunku blasku, a nawet oświecenia. Uczy ich znajdowania swojego głosu, bycia słyszanym i naprawdę rozumianym.

Smok jest rzadkim i potężnym Zwierzęciem Mocy, pełen dumy, honoru i godności. Nie zdradzi Ci łatwo sekretów – to część wyzwania. Im większy wysiłek, tym większa nagroda.

Smoki żywiołów

Ogniste Smoki – przynoszą lekcje samodoskonalenia, kreatywności, zapału umysłowego, alchemicznej przemiany i przywództwa.

Wodne smoki – skoncentruj się na czystości emocji, uczuć, podświadomości.

Ziemski smok – stabilizuje i zapewnia klucz do zaspokojenia Twoich potrzeb.

Powietrzny smok – zyskujesz wyższe perspektywy, nie będąc zaniepokojonym wiatrem zmian.

W kulturach azjatyckich – drewno i metal to elementy.

Często łączony z lodem i błyskawicą, a także pewnymi kamieniami jak jaspis smocza krew, labradoryt jak oko smoka.

Smok wskazuje na taką cechę jak zaciekłość, co może być destrukcyjne lub bardzo pozytywne, jeśli użyte w dobrym celu. Używaj swojej siły i zaciekłości, myśli, słów i czynów, które są dla dobra wszystkich.

Smok zwraca uwagę na to, że łatwo jest pozwolić ego przejąć kontrolę. W końcu kto nie chce być największym i najlepszym z nich wszystkich? Ale zachowaj ostrożność, nie daj się temu ponieść i sprowadzić na dno. 

Wyzwanie smoka to wzięcie odpowiedzialności za karmę. Od wieków mówi się, że smok chroni, gdy pracujesz dla najwyższego dobra, ale biada tym, którzy zaczynają łapczywie sięgają po władzę. To powoduje utratę Zwierzęcia Mocy i jednoczesne poparzenie przez wściekłość smoka.

Energia smoka jest szczególnie silna dla tych, którzy chcą zostać uzdrowicielami i lekarzami.

Smok rządzi żywiołami i może przyjąć dowolną formę. Jest długowieczny, wiedział wiele, wie wiele o życiu, świecie, różnych wymiarach, siłach, tajemnicach.

Smoki strzegą skarbów, Miejsc Mocy, energii, tajemnic. Oznaczają również test, próbę odwagi, siły i wiary. Musisz włożyć wszystkie swe siły, by ją przejść. Może tą próbą jest zamknięcie starego i rozpoczęcie nowego, a smok stoi na straży tego progu. Nie ma tu już żadnego kompromisu! Nie jest to łatwe, bo przeszłość wraca jak bumerang z całą swoją siłą i uderza po raz ostatni. Można stać się niewolnikiem tego wyzwania lub zwycięzcą, którego wspomogła energia tego wydarzenia i nosić ją jak światło. Będzie to jak smocza siła wewnątrz Ciebie, dzięki wyzwoleniu w sobie największej mocy.

Słowa kluczowe

Nieustraszenie – siła i moc – mądrość wyższa – lojalność – odwaga – szybkość – stara dusza – prawda – wzniesienie ponad przeciętność – magia – wiedza tajemna – alchemia – przemiana  – władza – najwyższe szczęście – samodzielność – niezależność – nieśmiertelność – talenty nadprzyrodzone – wyjątkowość – potęga – ochrona – doskonałość – uzdrowienie – linie ziemskie i Miejsca Mocy – tajemnice – czakry – przeznaczenie

Negatywny aspekt

W negatywnej stronie smok oznacza potwora, bestię o potężnej władzy, wykorzystującą swoje boskie talenty w celu niszczenia, zła, zniewalania. Reprezentuję Siłę Mroku, która dąży do wszystkiego co niskie, kusi przez materię, by zrobić sobie niewolnika, wykorzystać i strącić w ogień piekielny, czyli diabeł. W łacinie draco oznacza smoka i diabła. Chaos, anty-boska siła, wróg boskości i człowieka. Trucizna, największe nieszczęście, zagłada

Znaczenie w różnych kulturach

Potwór czy potężna istota światła..

Na Wschodzie symbolizuje nadprzyrodzoną moc, mądrość, siłę i ukrytą wiedzę, jest natomiast symbolem zła zarówno w tradycji rycerskiej i chrześcijańskiej. Czy ten symbol został przemieniony z pozytywnego w negatywny tak jak wiele innych rzeczy? Ciekawe… To na pewno wielki przeciwnik, którego lepiej nie mieć za wroga. Znane legendy o św. Jerzym i św. Małgorzacie z Antiochii pogromcach smoków, przedstawiają je jako potwory.

Ludzie z różnych kultur na całym świecie postrzegają smoka jako tajemniczą, ale bardzo potężną istotę.

Spośród przewodników po Zwierzętach Mocy smok jest prawdopodobnie najstarszym i najbardziej imponującym. Na Dalekim Wschodzie symbolika i znaczenie smoka są związane z autorytetem Cesarza.

W sztuce Feng Shui smok reprezentuje fortunę, autorytet, wzrost, szczęście i rozwój.

Symbolika i znaczenie smoka obejmuje również pierwotne siły natury na wszystkich płaszczyznach istnienia, długowieczność i najwcześniejszą magię, z których część zaginęła w przeszłości. Niekończące się bitwy pomiędzy rycerzami i smokami odzwierciedlają wewnętrzną walkę ludzkości o pogodzenie się z duchową lub eteryczną naturą.

Symboliczne znaczenie smoka w wielu kulturach wiąże się z wężem, np. u Indian.

Symbolika smoka odgrywa dużą rolę w legendach Celtów, gdzie jest związana ze wszystkimi czterema żywiołami i głównymi kierunkami. Dla druidów smoki reprezentowały witalność, psychiczną jaźń, starożytną mądrość i samą moc tworzenia. Historie smoków chroniące tajemne i święte wejścia do innych królestw. Podobno oznacza „jasnego jasnowidza”. Celtowie uważali Smoki za proroków i prawdziwych widzących z wielką mądrością. W rzeczywistości widzenie smoka było uważane za wielki znak dobrego zdrowia i obfitych plonów. Nawet w czasach współczesnych Smok jest szanowany, podobnie jak bogowie, jako obrońca Matki Ziemi.

Czerwony Smoka widnieje na fladze Walii, co oznacza „prowadzi nas czerwony smok”. W przeciwieństwie do wielu europejskich opowieści, Smoki mają silne, życzliwe skłonności, szkodząc tylko siłom zła i tym, którzy im służą.

W chińskim zodiaku smok jest jednym z 12 zwierząt, które rządzą tym konkretnym systemem astrologicznym. Klucz znaczeń symbolicznych smoka: zdolność psychiczna, mówienie prawdy, nieustraszenie, namiętność, zdolność magiczna, starożytna mądrość, możliwość dostosowania do radykalnej zmiany, wściekłość, szlachetność, godność, poczucie humoru.

W kulturze Azjatyckiej smok odgrywa ogromnie ważną rolę, może kojarzysz celebracje rozpoczęcia Nowego Roku z paradującym potężnym, kolorowym smokiem na ulicach? Ogromna ilość świątyń jest ozdobiona jego symbole, które ma bardzo pozytywne znaczenie, przynosi szczęście, miłość, bogactwo i wiele innych.

W mitach współczesnych, jak i starożytnych, smoki są ściśle związane z żywiołami. Pięć podstawowych elementów to ziemia, powietrze, ogień, woda i duch (inaczej eter). 

kamienie mocy, Maria Bucardi

www.mariabucardi.pl

Akademia Omen Sententia: https://akademia-omen-sententia.pl 

Blog: https://bucardimaria.com 

Posadź drzewo: https://onosemina.org/

Bezpłatny sklep: https://bucardi.pl

Zwierzęta Mocy: https://zwierzetamocy.org

 Karty Online- https://bucardimaria.com/rozloz-karty-i-wybierz-karte-na-ten-moment/

 Karty Online Zwierzęta Mocy – https://bucardimaria.com/2021/02/11/poznaj-twoje-aktualne-zwierze-mocy-orakel-marii-bucardi/

Wszystkie Wykłady Marii Bucardi znajdziesz rуwnież tutaj: https://bucardimaria.com/archiwum-ceremonie-z-maria-bucardi/

 Świece intencyjne, termin u Marii Bucardi (porada, jasnowidzenie), wykłady, słuchowiska, rytuały znajdziesz tutaj: https://mariabucardi.pl/

 Moje książki: https://mariabucardi.pl/pl/c/Ksiazki-Marii-Bucardi/37

 Mуj E- Mail: maria.bucardi@gmail.com

 Mуj Messanger: m.me/maria.bucardi

Twitter: https://twitter.com/mariabucardi

Pinterest: https://www.pinterest.pt/mariabucardi/

Instagram: https://www.instagram.com/mariabucardi/

 Facebook: https://www.facebook.com/Rytualy.Magia.Jasnowidzenie

Moja Grupy Facebook: https://www.facebook.com/groups/maria.bucardi

https://www.facebook.com/groups/magiabogactwa/

https://www.facebook.com/groups/jakbycprawdziwakobieta

Blog Medytacje dla Ziemi: https://rytualydlaziemi.org/

 Zwierzęta Mocy: https://zwierzetamocy.org/

Posadź drzewo: https://onosemina.org/

Youtube: https://www.youtube.com/user/MariaBucardi

https://www.youtube.com/c/MariaBucardiOmenSententia

Kim jest Maria Bucardi – https://bucardimaria.com/biografia-marii-bucardi/

„Nazywam się Maria Bucardi. Od kilkunastu lat prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. Ukończyłam studia wyższe uniwersyteckie (historia świata) ze specjalizacją pedagogiczną oraz studia podyplomowe (dziennikarstwo), plus trzeci kierunek (psychologia), jako wolna słuchaczka. Posiadam przygotowanie pedagogiczne do nauczania na każdym poziomie, w tym na akademickim poziomie uniwersyteckim. Jestem autorką kilkunastu książek, setek artykułуw i tysięcy filmуw z zakresu rozwoju duchowego i osobistego, motywacji, inspiracji, szeroko pojętej duchowości, magii i rytualistyki, Lenormand, tarota, minerałуw, liczb (numerologii), psychosomatyki, żywiołуw, Aniołуw, magii, talentуw wyższych i weganizmu. Jako osoba zaufania publicznego zrzeszam kilkadziesiąt tysięcy Fanуw w mediach społecznościowych. Moje książki, wykłady, audiobooki sprzedały się w języku polskim w kilkuset tysiącach egzemplarzy. Na moim blogu: http://www.bucardimaria.com jest prawie 10 milionуw odwiedzających…..” (fragment)

Moje Strony na Facebook:

Magiczny Świat: https://www.facebook.com/Magiczny-%C5%9Awiat-1020033218030107

Jak rozmawiać z Aniołami: https://www.facebook.com/jakrozmawiaczaniolami

Jak aktywować dobre energie: https://www.facebook.com/Jak.aktywowac.dobre.energie

Rytuał Miłosny: https://www.facebook.com/rytual.milosny

Rytuały dla Ziemi: https://www.facebook.com/rytualy.dla.matki.ziemi

W zielonych oczach wiedźmy: https://www.facebook.com/W-zielonych-oczach-wiedzmy-1593002090919568

Jak być prawdziwą kobietą? https://www.facebook.com/Jak-by%C4%87-prawdziw%C4%85-kobiet%C4%85-116288133835159/

Magia bogactwa. Rytuały i zaklęcia na bogactwo i obfitość https://www.facebook.com/MagiaBogactwa/

OnoSemina.org https://www.facebook.com/OnoSeminaorg-286463958923366/

Opublikowane przez mariabucardi

Maria Bucardi mgr historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie śląskim, prowadzi Akademię Omen Sententia, służy pomocą w trudnych sytuacjach życiowych. Mistrzyni Magii, Terapeutka, Arcykapłanka Rytuałów dla Matki Ziemi, Doradca, Jasnowidz, Wróżka, Autorka Książek i Filmów Prowadzę Akademię Sztuki Magicznej Omen Sententia. ❤ Jestem autorką wielu książek, artykułów i filmów z zakresu duchowości, magii, tarota i weganizmu. Od lat angażuję się w pomoc dla naszej planety, ludzi i zwierzat - walcząc w obronie gatunków zagrożonych wyginięciem. Niektórzy nazywają mnie terapeutką, psychologiem, dobrą wróżką, jasnowidzem, wiedźmą, szamanką, mistrzynią magii a inni Aniołem ... Możesz umówić się na termin ze mną przez email, chat, gadu-gadu, skype - by uzyskać moją pomoc, poradę, wsparcie duchowe w trudnej sytuacji i korzystać z mojego daru telepatii, uzdrawiania energią, kontaktu z Istotami Wyższymi m.in. Aniołami. E-Mail do mnie - maria.bucardi@gmail.com Maria Bucardi - jej misją jest pomagać osobom indywidualnym, naturze i Ziemi. Od wielu lat motywuje, by obudzić w sobie głos serca i tworzyć przyszłość pełną świtała, miłości, szczęścia, zdrowia, bogactwa i harmonii. Jest autorką ponad 20 książek, tysięcy godzin filmów, podcastów, kursów online z dziedziny duchowości, energii, magii, aniołów, psychosomatyki oraz roślin, kamieni, zwierząt i miejsc mocy. Wszystko to, z dodatkiem jej wyjątkowego stylu, który inspiruje i przyciąga osoby z całego świata. Stworzyła organizację zalesiającą i chroniącą tereny natury onoSemina.org, Magiczną Oazę - teren po pożarze przemieniony w tropikalny las oraz posadziła miliony roślin. Od lat prowadzi co miesiąc Medytację dla Ziemi, której celem jest przywrócenie dobra i harmonii na Ziemi oraz wsparcie dla planety jako żyjącej istoty. Żyje bez plastiku i w sposób przyjazny dla środowiska oraz jest najlepszym przykładem, że weganizm to samo zdrowie. Wierzy, że każda osoba jest bardzo ważna i jedyna w swoim rodzaju, ma ogromny wpływ na swoje życie oraz cały świat, tylko nie zawsze jest tego świadoma lub boryka się z tak ciężkimi problemami, że nie ma siły tego dostrzec. Dlatego również pomaga osobom indywidualnym na ich życiowej drodze, np. odnaleźć miłość i drugą połowę, przywrócić zdrowie, spokój wewnętrzny i radość, cieszyć się bogactwem finansowym i duchowym, odnaleźć w sobie piękno, wyjątkowość oraz powołanie. Choć zawsze powtarza, że nie jest nauczycielem, czy mistrzem - to uczy się od niej tysiące osób z całego świata, w tym wielu coachów, terapeutów i profesjonalistów. Jej Akademia Omen Sententia to miejsce online, w którym zdobędziesz klucze wtajemniczenia i odkryjesz wiele sekretów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: